Gympl z lidí idioty nedělá. On je jenom shromažďuje...Květen 2009

Panda velká

29. května 2009 v 22:18 | Fanca111
Panda velká se svou černobíle zbarvenou srstí s charakteristickým vzorem je jedním z nejznámějších a zároveň nejvzácnějších a nejohroženějších savců světa.
Na první pohled se panda velká podobá medvědům, ale řadu znaků má společnou s šelmami medvídkovitými. Ačkoliv původně byla typickou šelmou, je dnes mírumilovným vegeteriánem, který se živí téměř výhradně bambusem. Donedávna byl člověk pro pandu velkou úhlavním nepřítelem. Nyní je zodpovědný za její postupné vymírání z jiných důvodů: stále rostoucí počet obyvatel Číny si vynucuje zákládání dalších a dalších vesnic a polí přímo na území obývaném pandami, což znamená neustálé zmenšování jejich životního prostoru. K tomu ještě přistupuje pravidelné odumírání bambusových lesů. Pandy se nemohou uchýlit do dosud nedotčených oblastí, neboť se neodváží projít přes území obývaná lidmi. V současné době podporují Číňané každé opatření na ochranu pandy velké. Za její ulovení například hrozí velmi těžké tresty. Aby se počet pand alespoň trochu zvýšil, bylo na území, kde žilo 500 až 600 zvířat, zřízeno několik rezervací. Vědci v nich nyní studují chování pand v přírodě a snaží se vypracovat ucelený program na jejich záchranu. Do projektu se zapojily i zoologické zahrady, které by chtěly mláďata narozená v zajetí vracet zpět do přírody. Rozmnožování pandy velké v zajetí je však dosud velkým problémem a dosažené úspěchy jsou jen ojedinělé.

Panda červená

29. května 2009 v 21:42 | Fanca111
Panda červená je převážně noční tvor. Výborně šplhá a lze ji často zastihnout na stromech. Jsou velmi často zabíjeny kvůli kožešině. Pokud ji zrovna někdo nezabije, dožívá se až čtrnácti let.
Překlad čínského názvu pro pandu červenou se stal podkladem pro název internetového prohlížeče Mozilla Firefox. Vzhledem vypadá jako liška, ačkoli hlavu má jako kočka. Narozdíl od Pandy velké je totiž z čeledi skunkovitých. Žije v Nepálu, Barmě a Číně. U nás ji můžete najít v Zoo Praha, Zoo Ústí nad Labem, Zoo Liberec a Zoo Ostrava.

Pandy - a něco o nich

29. května 2009 v 21:16 | Fanca111
Panda velká je ohrožený druh a nebezpečí vyhynutí se zvyšuje s postupujícím narušováním jejich přirozeného prostředí. Na celém světě je pouhých 1000 kusů. Přestože se řadí mezi šelmi, její potrava je převážně rostlinná. Panda je dravec, ale je příliš pomalá na to, aby ulovila nějaké zvíře. Vyskytují se v Číně, především v bambusových porostech nebo v horách, kde se živí jak jinak, než bambusem. Pokud máte rádi pandy tak, jako já a chtěli byste nějakou vidět na vlastní oči, pak můžete navštívit některou z níže uvedených zoo a chovných stanic:


Zebra stepní

29. května 2009 v 20:25 | Adélka
Zebry stepní mají velice proměnlivou kresbu, a to jak v rámci jednotlivých poddruhů, tak i mezi jednotlivci. Směrem k jihu celkového areálu jsou pruhy obvykle světlejší. Tělo má zebra stepní válcovité a nohy štíhlé; končetina prodělala vývoj, během kterého se zachoval jen třetí prst, který je silný a opatřený kopytem. Na hřebeni krku je malá vztyčená hříva. Zuby jsou přizpůsobeny k okusování a drcení potravy. Řezáky jsou žiletkovité a velké třenové zuby i stoličky mají na povrchu tvrdé lišty. Lebka zebry je protáhlá, protože se do čelistí musejí vejít velké zuby. Zebra stepní má také dlouhý krk a hlavu a dlouhé, štíhlé končetiny. Má také hlubokou hruď, středně dlouhý ocas, který je zakončený střapcem chlupů a velmi pohyblivé pysky a nozdry. Jejich oči mají oválné zorničky a jsou na stranách hlavy, což zvířeti umožňuje, že má rozhled na všechny strany. Zrak mají zebry jak ve dne, tak v noci výborný. Uši mají dlouhé a umožňují jim otáčet se při lokalizaci zvuků, aniž by zvíře muselo hnout tělem. Mimo jiné mají také vynikající ostrý sluch.

Další charakteristika pro zebru stepní je ztráta hřívy ve věku 3 let.


Základní zbarvení může být bílé až nažloutlé a pruhy světle hnědé až téměř černé.

Zebra kvaga

29. května 2009 v 19:59 | Adélka
Zebra kvaga (někdy také zebra kvagga) je poddruh zebry vyhubený v 19. století. Od příbuzných zeber se lišila především zbarvením - typické pruhy měla jen na hlavě a krku, téměř bílé nohy a na trupu hnědou srst.Ještě na počátku 19. století žila kvaga ve velikých stádech na horním toku řeky Orange v jižní Africe. Jihoafričtí Búrové a další Evropané je však začali hromadně vybíjet. Například H. Lichteinstein, který roku 1804 doprovázel s celým vojskem guvernéra po jižní Africe, zapsal do svého deníku: Dnes jich bylo složeno víc, než mohla naše početná společnost zkonzumovat.
Vybíjení postupovalo tak rychle, že zoologové ani nestačili zareagovat a vytvořit v zajetí chovná stáda. V roce 1878 byla zastřelena poslední kvaga ve volné přírodě. Kusy chované v různých ZOO byly většinou staré a neschopné rozmnožování, a tak poslední zvíře svého druhu pošlo 12. srpna 1883 v amsterdamské zoologické zahradě.
Jediné, co se po kvagách zachovalo do dnešních dnů, jsou tři fotografie, devatenáct kůží a několik lebek. Patří mezi nejvzácnější exponáty muzejí.

Zebra Grévyho

29. května 2009 v 19:50 | Adélka
Zebra Grévyho je největším druhem zeber. Její kohoutková výška se pohybuje mezi 140 - 160 cm. Délka těla je kolem 240 - 300 cm a může dosahovat hmotnosti kolem 400 kg. Po celém těle má černohnědé až černé husté pruhování. Pouze břicho je bílé.Zebra Grévy obývá hlavně savany, křovinaté oblasti a polopouště východní Afriky. Vyskytuje se především na území Keni, Etiopie, Somálska a jižního Súdánu. Pojmenována je podle francouzského prezidenta Julesa Grévyho, jemuž byla darována etiopským císařem.

Něco málo o zebrách...

29. května 2009 v 19:07 | Adélka
Zebra je označení pro jeden ze tří podrodů kopytníků z rodu Equus, jejichž srst je charakteristicky bílo-černě pruhovaná ("zebrovaná"). Tito zástupci skupiny koňovitých lichokopytníků žijí obvykle v rodinných skupinách, které jsou tvořeny jedním hřebcem, doprovázeným klisnami a mláďaty. Zebra se dožívá 30 až 40 roků.

Stavbou těla se zebry podobají primitivním druhům koní. Mají kratší nohy a větší hlavu, a nejsou tak dobrými sprintery jako ušlechtilá plemena domácích koní. Mohou běžet rychlostí až 55 km/h a jsou vytrvalejšími běžci než kůň.


Mezi zebrami jsou velké individuální rozdíly, popisuje se mnoho poddruhů a místních variet, proto i počet popsaných druhů prošel revizí. Tradičně se popisovaly čtyři druhy: zebra stepní, zebra horská, zebra Grévyho a zebra kvaga. Zebra kvaga byla vyhubena, v roce 1883 uhynul poslední jedinec. V poslední době se ale ukazuje, že zebra kvaga byla pouze poddruhem zebry stepní.

Zebry žijí pouze ve stepích nebo v horských biotopech střední a jižní Afriky.

Po úspěšném páření nastává březost, která trvá celý rok. Mládě se rodí jedno, pokud se narodí dvojčata, obvykle nejsou životoschopná obě. Po narození mládě měří kolem 84 cm a váží průměrně 35 kg. Samice je schopna páření téměr ihned po porodu, ale stává se to jen zřídka.V průměru mívá klisna mládě jednou za 3 roky.
http://fc07.deviantart.com/fs10/i/2006/122/3/4/Cupcake_by_kitty_sama.gif_http://www.pop-layshop.blogger.com.br/fig-clock.gif_http://img.libimseti.cz/s/%211199%21.gif_http://dl.glitter-graphics.net/pub/695/695351ug3twpiwlh.gif_http://s277.photobucket.com/albums/kk78/Lowinka/Em0tic0nS/th_2m2esdl.gif_http://www.pop-layshop.blogger.com.br/sukinhukisobe.gif_http://www.pop-layshop.blogger.com.br/heart.gif_____:ham__
______gaga-2.gif image by spookys-graphix__
_____koruna___http://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/1.gif
___kočíí_!1169!______Photobucket
___=o¤ (pusa)_loliťák =)_dudlíček_sněhulák_aja_!__
diamant__online.gif image by spookys-graphix__study.gif image by spookys-graphix_music____635__
__sponkaaaaa___vlajka_()-()_pepsi__1128_duck
_http://i55.photobucket.com/albums/g138/VanillaLayouts/thblinkingheart.gif_Lukýýýýýýý_657_Photobucket - Video and Image Hosting_!1323!_thinkheart.gif image by Salisko_hearts____WolF7_chrastitko_<//>
http://i247.photobucket.com/albums/gg156/monuliq/hihi.gif?t=1218976459__http://emo-hannah.blog.cz/_BrUnDiBaL____FiFa_superYODA_Hahaha *4822*_
http://img.libimseti.cz/s/%211345%21.gif_http://img.libimseti.cz/s/%21616%21.gif_http://img.libimseti.cz/s/%211337%21.gif___em34.gif image by Salisko_Obrázek “http://imc.lide.cz/smiles/459EB0EF713CEBA484030000.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.__2_Zamilovaný *5186*_blik cvak_:-0_XD_!600!_jafnýý :)
__*1582*_muck:*_jůů!_hi_danuska_617_!994!_967_1114_906_:)_:-)_nwm
Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz
11rx8k6.gif image by Lowinka__()-()__em69.gif image by Salisko__stinky__aja_1065_Moon 2
k_._diamantík_nee_WolF5_e.cahlova_bear______HeY! *4825*
_2_Béééé :,(_aja_:-(_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz_Dommie/d-works.sblog.cz____
no.gif image by Salisko_ ___Photobucket - Video and Image Hosting_____tongue-4.gif image by Salisko___LOL.gif LOL image by LoveEmmalina
____happy-3.gif image by Salisko__angry-2.gif image by Salisko__24n.gif(118 b)_thawake-1.gif image by Salisko_jumpy.gif image by Salisko_Pixels_love-7.gif image by Salisko_
____Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket_!1096!_laugh-2.gif image by Salisko__!968!_____
_________:piiinkie:___yes.gif image by Salisko_cool-2.gif image by Salisko_blush.gif image by Salisko_hihi.gif image by Salisko_cry-10.gif image by Salisko_
___________
____________
O outono não chegou mas as máscaras já caem_Quem veio primeiro, o ovo ou a galinha?_O tempo não pára_Sem grandes feridas_Estressado_sikeiratemplates@hotmail.com_Sem comentários, próxima!_De saco cheio, vai pro rio que o parta!_Sou o favorito_Adoro comer lasanhas, todos os tipos de massa. Gosto de fast food. Só não me esqueço das saladas. I need to get in shape!_Sobremesas me tentam, donuts, tortas, bolos, balas, chicletes, pirulitos, se continuar nunca acabarei de listá-las_Não estou muito bem, mas o sol brilhará para todos_Se quiserem me acionem_Aviso: PERIGO, nível de estresse pessoal altamente elevado!_To dodói, me faz um curativo?_Homens de Preto, Homem aranha, X-Men2, Os Normais - o filme, Garfield, Os Incríveis___
______________
______________
icon_35.gif image by Salisko_____i_0716.gif image by Lowinka_http://emo-hannah.blog.cz/__http://www.shanaline_minigifs.blogger.com.br/65.gif____i_0906.gif image by Salisko_Amo a Pucky, minha cadela
pixel___crown1.gif image by Salisko_!443!__:tel_friends_czacha_
__pixel_xoxo__http://emo-hannah.blog.cz/
_____